Temaatiline tund “23. veebruar. Teematunni „23. veebruar - Isamaa kaitsja päev

Anda lastele teadmisi sõjaväest;

kujundada lastes oma esimesi ideid sõjaväe harude kohta;

Aktiveerige laste kõnes sõnu, mis tähendavad vägede liike;

Edendada armastust kodumaa vastu;

Suurendada huvi kunstilise loovuse vastu;

Arendada laste loomingulist kujutlusvõimet, kunstimaitset ja kujutlusvõimet;

Piirivalvur, meremees, piloot, tankist, käskjalg, sapöör, isamaa.

Eeltöö:

Ilukirjanduse lugemine;

Sõjaväele pühendatud muusika kuulamine;

Vestlus puhkusest "Isamaa kaitsja päev";

Sõjavarustust kujutavate illustratsioonide uurimine;

Korraldamise aeg:

Koolitaja:

Lapsed! Mis aastaaeg praegu on?

Koolitaja:

Lapsed! Mis kuu praegu on?

Koolitaja:

Mis püha me veebruaris tähistame?

Tunni käik:

(õpetaja küsib mõistatusi)

1. Lennuk tõuseb õhku,

Olen valmis lendama, ootan seda hinnalist käsku, et kaitsta teid taeva eest.

2. Ta valvab piiri,

Ei lase võõrast läbi

Ja koguaeg vaatab mõlemat, et kodus kord oleks.

(Piirivalve)

Z. Mastis on meie kolmevärviline lipp,

Seisan tekil......

4. Isa on lühike,

Aga ilus, nagu kunstnik, Mootor käivitub kergesti, Nii, issi.......

(Tankman)

5. Ta kandis neiupõlvenime,

Ja ta niitis vaenlase tulega maha, hävitas vaenlase plaanid Legendaarne.................................................

Koolitaja:

Hästi tehtud, poisid, lahendasite mõistatused.

Need on sõdurid, kes kaitsevad meie kodumaad.

Koolitaja:

Õige! See on meie vanaisade, isade, vendade ja kõigi isamaa kaitsjate püha! (Poiste päev.)

Kuulake luuletust.

(Lapsed loevad luulet)

Koolitaja:

Kes on siis kaitsjad?

(laste vastus)

Koolitaja:

Jah, meil on väga suur ja ilus riik. Me kutsume seda Isamaa, Isamaa, sest oleme siin sündinud, kasvanud ja elanud siin sõbraliku perekonnana. Siin elavad meie vanaisad, vanaemad ja vanemad, kes teenisid kunagi sõjaväes ja kaitsesid meie kodumaad.

Lapsed! Milliseid kaasaegseid sõjaväelasi teate?

Tanker, meremees, allveelaevnik, piloot, piloot, langevarjur, piirivalvur, jalaväelane, sideraketi operaator.

Füüsiline harjutus "Lennukid"

Lennukid sumisesid (pöörlemine rinna ees küünarnukist kõverdatud kätega),

Lennukid lendasid (käed külgedele),

Nad istusid vaikselt lagendikul (istusid maha, surusid käed põlvedele),

Ja nad lendasid jälle (käed külgedele rütmiliste painutustega külgedele).

Koolitaja:

Ja nüüd, poisid, teeme lennukeid ja lisame neid vajalikud üksikasjad. (lapsed täidavad ülesannet "kingitus vanaisadele ja isadele", kõlab vaikne sõjalaul)

Tunnid lõpevad Yu. Highti muusika saatel “Aviation March”. Koolitaja:

Poisid! Sa tegid suurepärast tööd ja õnnitlege nüüd oma vanaisasid ja isasid puhkuse puhul ning kinkige neile oma imelised lennukid. Hästi tehtud!

Tund on pühendatud isamaa kaitsja päevale.

Eesmärk: tutvustada lapsimõistetega "Isamaa kaitsjad", "armee"

Eesmärgid: kasvatada uhkust oma sõjaväe üle; anda aimu vägede tüüpidest, nimedest erinevat tüüpi sõjavarustus; täpsustada laste teadmisi isade elukutsete ja isamaa kaitsja päeva püha kohta.

Poisid, varsti meie riigi rahvas tähistab väga tähtsat püha. Kes iganesole üks teist teab, Milline?

Sel päevalväga eriline

Poistele ja meestele -

Isamaa kaitsja päev

Iga kodanik teab!

Tere, puhkus.

Tere, puhkus,

Poiste ja isade tähistamine.

Õnnitleme kõiki sõjaväelasi

Meie rõõmsad lasteaed.

Laul: "Meie poisid oleme vaprad sõdurid"

Kasvataja; Miks nimetatakse seda püha "Isamaa kaitsja päevaks"?Kes on "kaitsjad" ? (kaitsjad on need, kes kaitsevad teisi inimesi.) Sõdurid ja sõjaväelased kaitsevad meie riiki võimalike vaenlaste eest. Seetõttu on isamaa kaitsja päev kõigi sõjaväelaste jaoks puhkus.

Poisid, kui paljud teist teavad, mis on Isamaa? (sõna "isamaa" tuleb sõnast "isa".Kodumaad nimetatakse isamaaks)

Midakaitsta meie sõjaväge? (Meie kodumaa)

Kuidasseda nimetatakse? (Venemaa) Venemaa on riik, kus sina ja mina sündisime ja elame. Ja meie sõjavägi kaitseb seda. Vaata , poisid, mis see on? (Lipp) See on meie riigi Venemaa lipp. Nii et see on Venemaa lipp.

Kasvataja; Ja nüüd läheme näitusele, mis on pühendatud meie Isamaa, meie Isamaa sõduritele. Vaadake neid pilte poisid. Keda nad kujutavad?(sõjaväelased, meie armee sõdurid.) Pange tähele, et erinevatel sõjaväelastel on oma vormiriietus, olenevalt vägede tüübist. Meremeestel on must vorm, peas paeltega müts, triibulised vestid, madrusekraed. Meremehed teenivad laevadel ja sõidavad avamerel.

Ja need on piloodid. Nad on riietatud soojadesse jakkidesse ja peas on kiivrid. Roheline piloodivorm, korgidel on tiibadega kokakad. Piloodid lendavad näiteks lennukeid , võitlejad.

Äkki keegi teab, mis sõjaväelased veel kiivreid kannavad? (Tankerid) Õige , ja tankerid juhivad ka tanke. Siin nad on. Ja seal on ka jalaväe lahingumasin või jalaväe lahingumasin.

Sellel pildil kujutatud sõjaväelased on piirivalvurid. Neid kutsutakse nii sellepärast , et nad valvavad piiri.Piir on joon, mis eraldab ühe riigi territooriumi teise riigi territooriumist. Kes aitab piirivalvuritel piiri valvata?(spetsiaalselt koolitatud koerad.)

Mängime mängu: "Lendab, ujub, kõnnib." (kaardid on valmistatud papist: sinine – meremehed;(ujuda) roheline – jalaväelased; (marsivad) kollane - piloodid (lendavad) kõik liigutused tehakse muusika saatel. Sõjaväeharude nimede parandamine.

Vaatame, kas mäletate, kuidas kutsutakse erinevate sõjaväeharude sõdureidja sõjavarustuse nimetused.

Mõistatused: Vend ütles: Võtke aega! Õppige parem koolis!

Kui oled suurepärane õpilane, saab sinust... (piirivalve)

Lennuk hõljub nagu lind, seal on õhupiir.

Meie sõdur on valves päeval ja öösel... (piloot)

Auto kihutab taas lahingusse, roomikud lõikavad maad,

Seda autot avamaal juhib... (tanker)

Piiri valvamiseks võib saada meremeheks

Ja teenida mitte kohapeal, vaid sõjaväes......(laev)

Kes seal startimiseks ruleeris?

Reaktiivne...(lennuk)

Ja ka, poisid, iidsetest aegadest on inimesed oma kaitsjate üle uhked olnud ja nende kohta vanasõnu ja ütlusi välja mõelnud.

Ütlused sõjaväe kohta.

Elada tähendab teenida kodumaad.

See ei võta vastu julget vaenlast.

Mida tugevam on sõprus, seda lihtsam on teenindus.

Kui armee on tugev, on riik võitmatu.

Vanasõnad sõjaväe kohta.

See, kes teenib ausalt, on hiilguse sõber.

Vene sõdur ei tunne tõkkeid.

Seisa rahu nimel – sõda ei tule.

Ja nüüd ma pakunmul on kahjusõna tulevasele kaitsjale:

Veebruaris puhuvad tuuled, korstnad uluvad valjult,

Kerge tuiskav lumi tormab mööda maad nagu madu.

Tõustes kihutavad kaugusesse lennukite lennud. Timofey

Tänavu veebruaris tähistatakse sõjaväe sündi.

Meie armee on kallis

JAjulgeja tugev, Roma. Sh.

Ilma kedagi ähvardamata

Ta kaitseb meid.

Meie armee on kallis

Säilitab riigi rahu

Et me kasvaksime üles muredest teadmata, Nastja.

Et sõda ei oleks.

Meil on sõdurid ja tankimeeskonnad. meremehed,

Kõik poisid on tugevad, nad ei karda vaenlasi. lõvi

Kuskil on raketid ja piir on lukus,

Ja see on nii imeline, et saame rahulikult magada. Diana

Kutsun tüdrukuid meie poisse õnnitlema:

Soovime teile head tervist,

Maailma parim inimene on jalgpallis joosta ja kõiki võita. Sophia . D.

Olgu õnn teiega. Ainult teie olete unenägudes sõbrad,

Aita meid kõiges, kaitse meid teiste eest! Ksyusha

Üldiselt, kallid poisid, ütleme teile saladuse:

Muidugi pole siin maailmas kedagi teist paremat! Kate.

Tüdrukud kingivad kõigile sõduritele naeratades postkaardi!

Palume meid mitte solvata, vaid kaitsta ja kaitsta meid! Alina .

Õnnitlused tüdrukutele: kingituste üleandmine .

Julia Khoda
Temaatilise tunni “23. veebruar – isamaa kaitsja päev” konspekt

Temaatiline tund keskmisele rühmale.

Kasvataja: Khoda Yu.A.

TUNNIPLAAN:

Sihtmärk: Isamaaline kasvatus eelkooliealised lapsed.

Ülesanded: Kasvatada austust ja armastust kodumaa, selle vastu kaitsjad. Laiendage laste arusaamist sõjaväe harudest.

Eeltöö:

Vestlused kodumaast ja temast kaitsjad. Tutvustage raamatunurka sõdalaste ja varustuse illustratsioonidega albumeid Vene armee. Vene armee teemaliste raamatute lugemine, katriinide, vanasõnade ja kõnekäändude päheõppimine üksikute lastega.

Materjalid ja seadmed: Meedia esitlus.

Spordivarustus: "Tunnel".

Laste organiseerimine:

Kasvataja: Lapsed:

Khoda Yu.A. Keskmine rühm

Tunni käik:

Tuuled puhuvad sisse veebruar,

Torud uluvad valjult.

Nagu madu tormab mööda maad

Kerget tuiskavat lund.

Tõuseb ja kihutab kaugusesse

Lennukite lennud.

See tähistab veebruar

Armee sündi.

IN: Poisid, homme tähistab kogu riik suurt püha. Mis puhkus see on? Mida tähendab kaitsja? Mida tähendab Isamaa?

(23 veebruar meie inimesed tähistavad seda püha Isamaa kaitsja päev. Sõna Isamaa tuleb sõnast isa, isamaa, isamaa, isamaa. Isamaa on meie riik. Isamaa kaitsjad on sõdalased, mis kaitsta oma inimesi, sinu kodumaa, Isamaa vaenlastelt. See on armee. Igal rahval, igal riigil on armee. Venemaal on ka sõjavägi. Ja ta rohkem kui üks kord kaitstud teie inimesed sissetungijate eest.

Laste vastused.

Vaata neid pilte.

Õpetaja näitab ekraanil illustratsioone, mis kujutavad erinevat tüüpi vägesid ja varustust.

IN: - Keda sa siin näed? Kes see on? Tankimees-

Laste vastused.

IN: - Poisid, kas teate, milline varustus teda teenistuses aitab?

Laste vastused.

D: - Tankimees. (tankijuhi liug tankil)

Kõikjal, nagu maastikusõiduk,

Tank sõidab mööda roomikuid

Püssitoru on ees,

See on ohtlik, vaenlane, ära tule ligi!

Tank vastupidav kaitstud soomustega

Ja ta võib võitlusele vastu astuda!

IN: - Poisid, kes see on? Mis tehnika tal on?

D: Piloot. (piloodi liumägi)

Ta on metallist lind

Tõstab sind pilvedesse.

Nüüd õhupiir

Usaldusväärne ja tugev!

IN: - Hästi tehtud! Ja nüüd me mängime teiega. Muutume lenduriteks ja lendame!

Toimub kehalise kasvatuse tund "Lennuk".

Lennukid sumisesid

(pöörlemine rinna ees küünarnukist kõverdatud kätega)

Lennukid tõusid õhku.

(käed küljele)

Nad istusid vaikselt lagendikul,

(istu maha, käed põlvedeni)

Ja nad lendasid jälle.

(käed külgedele koos rütmiliste painutustega külgedele)

Mängu lõpus naasevad lapsed oma kohtadele, klass jätkub.

IN: Poisid, vaadake, kes see on? Kes teda aitab?

Laste vastused.

D: - Piirivalve. (piirivalvuri slaid koeraga)

Piirivalve piiril

Ta valvab meie maad,

Tööle ja õppimisele

Meie inimesed võiksid rahulikult.

IN: - Kes teenib sõjalaevadel? Mis tehnoloogia neil on?

Meremehed: (madruse liumägi)

Mastis on meie kolmevärviline lipp,

Tekil seisab meremees.

Ja ta teab, et riigi mered

Ookeani piirid

Nii päeval kui öösel peab olema

Valvsa valve all!

IN: - Kuidas te nimetate inimest, kes hüppab lennukist langevarjuga?

D: - Langevarjur (langevarjuhüppaja liumägi)

Langevarjurid minutitega

Taevast laskumine.

Olles langevarjud lahti harutanud,

Nad kammivad pimedat metsa,

Kurud, mäed ja heinamaad.

Nad leiavad ohtliku vaenlase.

IN: - Poisid, siin on sõdur, kellel pole sõjavarustust, on ainult relvad ja varustus.

D: - Jalaväelane. (jalgsõduri liumägi)

IN: Ja kes see on? kus ta teenib? Mis tehnika tal on?

Allveelaev (allveelaeva slaid allveelaeva lähedal)

Siin on imeline pilt -

Sügavusest välja tulemas

terasest allveelaev,

See on nagu delfiin!

Allveelaevad teenivad selles -

Neid on nii siin kui seal

Nad tiirlevad veepinna all,

Nad kaitsevad piiri.

IN: - Hästi tehtud! Kõik tead kaitsjaid.

Nüüd mängime uuesti.

Mängitakse välimängu "Allveelaev – salajane sukeldumine" (tunnel). Lapsed roomavad ükshaaval läbi tunneli.

Sõdurid kaitsta meie kodumaad! Kodumaa tähendab kallist, nagu ema ja isa. Kodumaa on koht, kus me sündisime, riik, kus me elame. Igal inimesel on üks kodumaa. Vene inimesed on koostanud selle kohta palju vanasõnu ja ütlusi Kodumaa:

"Ei ole ilusamat maad kui meie kodumaa!" Kuidas sa sellest aru saad?

"Ära säästa oma jõudu ega elu oma kodumaa heaks"(slaid Meie isamaa

IN: - Nad kõik õpetavad meile lahkust, armastust kodumaa vastu, selle võimet kaitsta vaenlaste eest. Sa oled praegu veel väga väike, kuid saad ka palju ära teha, et meie kodumaa veelgi kaunimaks muuta. Ärge prügi tänaval, ärge murdke põõsaid ja puid, ärge tallake muru. Ja kõige tähtsam on armastada oma lähedasi, olla lasteaialastega sõber ning kasvada targaks, tugevaks ja terveks.

(slaidid "Vene maa ilu")

IN: - Ja nii, poisid! Ütle mulle, mis puhkusest me täna rääkisime? Kes nad on « Isamaa kaitsjad» ? Kes teenib Vene sõjaväes? Miks meil nii palju on kaitsjad?

Laste nimekiri.

IN: - Hästi tehtud poisid! Vastasite suurepäraselt minu küsimustele, täitsite kõik ülesanded, näitasite, et olete tugev, osav, osav, et saate sõjaväes teenida ja saate vääriliseks meie kodumaa kaitsjad, mida te hindate ja armastate.

Ma tahan, et kõik naeraksid

Saagu teie unistused alati teoks.

Et lastel oleks rõõmsaid unenägusid,

Olgu see hea hommik,

Et ema ei oleks kurb,

Et sõda ei oleks!

IN: Kas meie õppetund on lõppenud. Tänan teid kõiki väga.

Ja nüüd õnnitlevad tüdrukud poisse "Päeva jooksul Isamaa kaitsja» ja tee neile kingitusi.

Järeldus: Tund õnnestus. Kõik õppe- ja kasvatusülesanded on täidetud. See teema võimaldas laiendada laste teadmisi Vene armee kohta. See kutsus esile tugeva emotsionaalse reaktsiooni. Antud temaatiline tund on oluline lastes patriotismi ja isamaa-armastuse sisendamise süsteemis.

Teema: "23. veebruar – isamaa kaitsja päev"Sihtmärk : laste ideede kujundamine sõjaväe kohta; jätkake vestluskõne arendamist.Ülesanded: Hariduslikud eesmärgid: - jätkake laste ideede kujundamist sõjaväe harude kohta,ajateenistuse tunnuste kohta;Arendusülesanded: - arendada tähelepanu, mälu, loogilist mõtlemist;- stimuleerida laste kõnetegevust ja käte motoorseid oskusi;- tugevdada meeskonnatöö oskusi.Õppeülesanded: - kasvatada isamaalisi tundeid.Kasutatud materjal: pildid, mis kujutavad erinevaid sõjaväe harusid;Illustratsioonid, mis näitavad sõjaväe igapäevaelu – aastal harjutavad sõdurid Jõusaal, takistusrajal, treeningväljakul jne;pildid mängule “Kolmas mees”;mänguasjad (tankid, lennukid, relvad, laev).Sõnavaratöö: sissejuhatus uute mõistete ja sõnade aktiivsesse sõnavarasse: kohustus, kaitsja, teenistus, isamaa, armee, piir, piloot, meremees, suurtükiväelane, jalaväelane, raketimees, allveelaev, sõjavarustus.

Eeltöö ; vestlus sõjaväest, sõduritest, luuletuste ja laulude õppimine sõjaväest, illustratsioonide vaatamine sõjaväe kohta.

Laste tegevuste tüübid:

kommunikatiivne, kognitiivne - uurimistöö, muusikaline ja kunstiline, motoorne.

GCD liikumine 1.Korralduslik momentKõlab marss. Lapsed uurivad iseseisvalt armee teemalisi illustratsioone; fotod ja pildid sõdalastest. Igaüks valib endale mänguasja. Nad istuvad toolidele.2.Teema sissejuhatus Koolitaja:Poisid, täna räägime sõjaväest. 23. veebruar on väga oluline püha, mida meie riigis tähistatakse. Seda nimetatakse isamaa kaitsja päevaks. Kes on teie arvates Isamaa kaitsjad? (laste vastused). Isamaa kaitsjad on sõdalased, sõdurid, kes kaitsevad oma kodumaad, oma rahvast teiste riikide vaenlaste rünnakute eest. Ülemad ühendavad sõdurid armeeks. Igal riigil, igal rahval on oma armee. Meie riigis Venemaal on ka oma sõjavägi. Selle armee sõdurid on korduvalt kaitsnud oma rahvast rünnakute eest. Armee koosneb erinevat tüüpi vägedest. Igast poisist saab suureks saades sõdalane, sõdur või kindral. Nad on julged, julged. Vaadake neid pilte (kuvatakse illustratsioone, mis kujutavad erinevat tüüpi vägesid.) Keda on siin kujutatud? (vastused). Täpselt nii, need on kõik sõdalased, erinevate sõjaväeharude sõdurid. Sõdalased teavad, kuidas tulistada. Nad hüppavad langevarjuga. Nad lendavad lennukitega, seilavad sõjalaevadel.3. Põhiosa. Teie käes on mänguasjad, need on sõjavarustus.Mis on mänguasja (varustuse) nimi? Kes seda kontrollib?Vastuste näidised:- Mul on tank, seda juhib tankijuht.- Mul on lennuk. Lennukis lendab piloot.- Mul on relv. Suurtükiväelane tulistab kahurist.- Mul on laev. Laeva juhib kapten.Vestluse edenedes vaatavad lapsed fotosid, millel on kujutatud erinevaid sõjaväeharusid, sõjaväeparaadi ja sõjatehnikat. Lapsed vastavad küsimustele üksikasjalikult ja täiendavad üksteist.Koolitaja:- See on õige, need on tankimeeskonnad, madrused, suurtükiväelased, piloodid, piirivalvurid.Sa nimetasid kõiki õigesti – need on eri tüüpi väed.- Miks on teie arvates vaja nii palju erinevaid vägesid? (vastused).Kui armeel on erinevat tüüpi vägesid, on selline armee tugev: saabkaitsta oma riiki merel, maal ja õhus.Koolitaja:- Poisid, arvake ära mõistatused armee kohta:Lind lendab - muinasjutt (lennuk).Kilpkonn roomab, terassärk (tank).Tiibu pole, aga see lind lendab ja maandub (rakett).Kehalise kasvatuse minut: Maakera (näidatud kätega)Me läheme ringi (marssime)Leiame sealt palju sõpru (käed lukus).Purjetame ookeanil (paat ujub kahe käega)Oleme koos julge kapten(rool).Rändame ümber kogu maailma (käega jalgratas).Aga praegu on see saladus (sõrmed huultele).Mängitakse mängu "Kolmas ratas". Piloot, tankist, jalgpallur.Lennuk, tank, langevarjur.Automaat, püstol, tankerKapten, laskur, laev.Didaktiline mäng “Uuri välja vägede tüüp”. Laual on erinevate sõjaväeharude sõdurite kujutised. Ühele neist teeb õpetaja soovi. Lapsed esitavad õpetajale küsimusi, püüdes ära arvata, keda ta soovib. Vastata saab ainult jah või ei (siis mängitakse mängu ühe lastest juhina).Luuletuse õppimine: Meie armee on kallisJa julge ja tugev.Ei ähvarda kedagiTa kaitseb meid.

Koolitaja:- Poisid, miks on teie arvates rahuajal sõjaväge vaja? (vastused).Armee peab alati olema lahinguvalmis, et tõrjuda vaenlase rünnakuid.Mida teevad sõjaväes olevad sõdurid, kui sõda pole? (kas seda aega nimetatakse rahuajaks? (vastused).Võitmiseks peavad sõdurid ja ohvitserid olema vaprad, tugevad, kiired ja täpsed. Selleks peate treenima. Ohvitserid õpetavad ja koolitavad sõdureid.Nüüd vaadake neid pilte, need räägivad sellest, kuidas sõdurid elavad ja treenivad.- Mis on sellel pildil näidatud?(sõdurid teevad jõusaalis trenni: tõstavad raskusi, teevad tõmbeid horisontaalribal). Milleks see mõeldud on? (olla tugev).- Mida sõdurid siin teevad? (sõdurid õpivad laskma).Milleks see mõeldud on? (lahingu ajal täpne).- Sellel pildil on kujutatud takistusrada.Mida sõdurid teevad? (jooksevad mööda palki, ronivad üle kõrge müüri, tulistavad, hüppavad üle sügava augu, lähevad läbi tule). Miks nad siin treenivad? (peate olema lahingu ajal vastupidav ja suutma ületada erinevaid takistusi).4. Tunni kokkuvõte. Koolitaja:- Hästi tehtud poisid. Meenutagem veel kord, mis pühast me täna rääkisime? (23. veebruar, isamaa kaitsja päev).- Kellele see puhkus on pühendatud? (sõjaväelased: meremehed, piirivalvurid, tankimeeskonnad, piloodid)-Mida sa pead tegema, et nende sarnaseks saada? (teenida sõjaväes, treenida palju, olla julge, tugev, kiire, täpne, kartmatu).Lapsed vahetavad mänguasju, uurivad neid ja mängivad.

Sihtmärk:Kasvatada moraalseid ja isamaalisi tundeid kodumaa ja sõjaväekohustuse vastu.

Ülesanded:

1.Andke lastele ettekujutus sõjaväeteenistus, sõjaväekohustus.

Eeltöö:

Tunni käik:

Kasvataja

Lapsed:

Kasvataja

Lapsed:

Koolitaja:

Koolitaja:

Lapsed:

1 laps: punased tulbid,
veteranide kohtumised,
Eesliini laulud,
Sõjalised autasud,
Ja ilutulestik pooles taevas,
Suur kui võit!

2. laps: Kõrgetel mägedel,
Stepi avarustel,
Kaitseb meie
Sõdurite kodumaa.
Ta lendab taevasse
Ta läheb merele
Kaitsjat ei karda
Vihm ja lumesadu.

Laps 3: kased kahisevad,
Linnud laulavad,
Lapsed kasvavad
Minu kodumaal.
Varsti olen patrullis
Ma seisan piiril
Nii et ainult rahulikke
Inimestel oli unistusi.

4 laps: Palju õnne isa
Head meestepäeva:
Nooruses ma tean
Ta teenis sõjaväes.

See tähendab, et ta on ka sõdalane,
Vähemalt mitte komandör.
Puhkuse väärt
Kaitses kogu maailma!

Minu jaoks oled sina peamine.
Sa ei lase mul kukkuda:
Mina olen kuulsusrikas Isamaa
Väike osa.

Koolitaja:

Lapsed:

Koolitaja:

Lapsed:

Koolitaja:

Koolitaja:

Turvalisus on numbrites;

Ja paljud teised.

Isamaa kaitsjad.

Ja bännerid kahisevad uhkelt.

Tootmine:

Ja meie kallis kodu ja meie laulud.

Kaitskem oma kodumaad, mu sõber.

Tootmine:

Sina ja mina oleme määratud teenima Venemaad,

Et teenida Venemaad, hämmastavat riiki,

Sinna, kus sinises taevas tõuseb uus päike.

Vene väed marsivad õlg õla kõrval

Ja isegi kui sõjatee pole kerge,

Me teenime Venemaad usu ja tõega.

Riiulid on nagu sein rivis ja peavad ilusti vastu

Ja kogu Venemaa on meiega.

Ja see on põhjus, miks me oleme tugevad, mu sõber.

Tootmine:

Sina ja mina oleme määratud teenima Venemaad,

Et teenida Venemaad, hämmastavat riiki,

Sinna, kus sinises taevas tõuseb uus päike.

Vene väed marsivad õlg õla kõrval

Ja isegi kui sõjatee pole kerge,

Me teenime Venemaad usu ja tõega.

Koolitaja:

Kehalise kasvatuse tund "Lennukid"

Lennukid sumisesid

Lennukid tõusid õhku.

(käed küljele)

Nad istusid vaikselt lagendikul,

(istu maha, käed põlvedeni)

Ja nad lendasid jälle.

Lapsed võtavad istet.

Koolitaja:

Lapsed:

Koolitaja:

Lae alla:


Eelvaade:

Metoodiline arendus.

"Emamaa, sa oled kaitstud!"

Sihtmärk: Kasvatada moraalseid ja isamaalisi tundeid kodumaa ja sõjaväekohustuse vastu.

Ülesanded:

1.Andke lastele ettekujutus sõjaväeteenistusest ja sõjaväekohustusest.

2. Kasvatage armastust oma pere, lähedaste ja teid ümbritsevate inimeste, oma maa, oma väikese ja suure kodumaa vastu. Arendada uhkust meie sõjaväe, meie isamaa kangelaste üle.

3. Kinnitada laste teadmisi sõjaväelaste elukutsete kohta.

4. Arendage mälu ja kujutlusvõimet.

5. Tugevdada laste oskust paberist laeva või lennukit kujundada.

Eeltöö:

1. Piltide, illustratsioonide, sõjaväge, sõjatehnikat, meie riigi lippu kujutavate fotode, 9. mai paraadi tutvumine.

2. Ilukirjanduse lugemine sõjakangelastest.

3. Meie armeele ja selle kaitsjatele pühendatud muusikateoste kuulamine, Vene Föderatsiooni hümn.

4. Luuletuste päheõppimine sõjaväelaste elukutsete kohta, laul "Teenige Venemaad".

Tunni käik:

Kasvataja : Poisid, varsti on käes puhkus - 23. veebruar “Isamaa kaitsja päev”. Kes oskab öelda, kes on Isamaa kaitsjad?

Lapsed: Isamaa kaitsjad on need, kes kaitsevad meie riiki vaenlaste rünnakute eest, sõjaväes teenivad sõdurid kaitsevad meie Isamaad.

Kasvataja : Kuidas sa mõistad sõna isamaa?

Lapsed: See on meie kodumaa! Meie pere, maa, kus me elame, küla või linn, kus me sündisime.

Koolitaja: See on õige, lapsed! Meie hingerahu valvavad just meie sõdurid, tänu neile saame rahulikult lasteaias käia, tänaval mängida, reisida erinevatesse linnadesse ja näha pea kohal rahulikku taevast. Kuid see ei olnud alati nii. Kunagi pidid meie sõdurid oma maad tagasi vallutama vaenlaselt, kes tungis sõda välja kuulutamata meie riigi territooriumile. Selles sõjas hukkus palju kangelasi, kes päästsid oma vägitegudega palju elusid. Ja me võitsime! Kes oskab öelda, milline püha on pühendatud suurele võidupühale? Millal kuuleme laule kangelastest, austame nende mälestust vaikuseminutiga ja asetame lilli nende nimedega monumentidele?

Koolitaja: Hästi tehtud poisid, mida te teate sellest suurepärasest päevast, pidage meeles ja austage nende kangelaste mälestust, kes surid meie kodumaa eest ja kes jäid ellu ja keda me nimetame Suure veteraniks Isamaasõda. Ja nüüd palun teil rääkida luuletusi sõjaväe ja sõjaväelaste elukutsete kohta.

Lapsed:

1 laps: punased tulbid,
veteranide kohtumised,
Eesliini laulud,
Sõjalised autasud,
Ja ilutulestik pooles taevas,
Suur kui võit!

2. laps: Kõrgetel mägedel,
Stepi avarustel,
Kaitseb meie
Sõdurite kodumaa.
Ta lendab taevasse
Ta läheb merele
Kaitsjat ei karda
Vihm ja lumesadu.

Laps 3: kased kahisevad,
Linnud laulavad,
Lapsed kasvavad
Minu kodumaal.
Varsti olen patrullis
Ma seisan piiril
Nii et ainult rahulikke
Inimestel oli unistusi.

4 laps: Palju õnne isa
Head meestepäeva:
Nooruses ma tean
Ta teenis sõjaväes.

See tähendab, et ta on ka sõdalane,
Vähemalt mitte komandör.
Puhkuse väärt
Kaitses kogu maailma!

Minu jaoks oled sina peamine.
Sa ei lase mul kukkuda:
Mina olen kuulsusrikas Isamaa
Väike osa.

Koolitaja: Millised imelised luuletused, poisid! Sõjaväelased on alati kõrgelt hinnatud. Milliseid sõjaväelasi teate?

Lapsed: lendurid, madrused, piirivalvurid, sapöörid, tankimeeskonnad, jalaväelased.

Koolitaja: Neil on meie riigi kaitsmisel kõik korras. Mis neid selles aitab? Kuidas nad oma sõjaväekohustust täidavad? Ja sõjavarustus aitab neid selles. Nüüd vaatame pilte koos selle pildiga ja te ütlete mulle, kes täpselt sellisel transpordil teenib. Vaata hoolega, mida sa piltidel näed?

Lapsed: laev, allveelaev - nende peal teenivad meremehed, nad kaitsevad meid mere eest. Lennukites ja helikopterites on piloodid – nad kaitsevad meid taeva eest.

Tankidel on tankerid. Nad kaitsevad meid maa peal.

Koolitaja: Õige! Ja on ka piirivalvureid, kes valvavad meie riigi piire, raketiteadlasi, kes juhivad rakette maapinnalt.

Ja nüüd, et veidi lõõgastuda, mängime teie ja mina sõjaväelasi.

Õuemängud “Luurajad”, “Piloodid” “Edasta aruanne peakorterisse”.

Koolitaja: Te täitsite ülesanded ja mis kõige tähtsam, tegutsesite kõik koos. Kui on ainult üks sõjaväelane, nimetatakse teda sõduriks ja kui sõdureid on palju, siis on see juba armee. Vene inimesed on sõdalaste kohta koostanud palju vanasõnu:

Turvalisus on numbrites;

Sõjaväevanne on puutumatu seadus;

Kogenud sõdur on kogemusterikas;

Sõjaväes olemine tähendab teenimist lauluga.

Ja paljud teised.

Poisid, ma soovitan teil nüüd esitada lugu, mis on pühendatud

Isamaa kaitsjad.

Lapsed laulavad laulu "Teenige Venemaad"

Riiulid on nagu sein rivis ja peavad ilusti vastu

Ja bännerid kahisevad uhkelt.

Pataljoni ülem ja reamees, sama saatusega

Oleme sinuga seotud, mu sõber.

Tootmine:

Sina ja mina oleme määratud teenima Venemaad,

Et teenida Venemaad, hämmastavat riiki,

Sinna, kus sinises taevas tõuseb uus päike.

Vene väed marsivad õlg õla kõrval

Ja isegi kui sõjatee pole kerge,

Me teenime Venemaad usu ja tõega.

Rünnakute kartmatuses päästsime Venemaa lipu,

Ja meie kallis kodu ja meie laulud.

Ja kui häda tuleb, siis teeme

Kaitskem oma kodumaad, mu sõber.

Tootmine:

Sina ja mina oleme määratud teenima Venemaad,

Et teenida Venemaad, hämmastavat riiki,

Sinna, kus sinises taevas tõuseb uus päike.

Vene väed marsivad õlg õla kõrval

Ja isegi kui sõjatee pole kerge,

Me teenime Venemaad usu ja tõega.

Riiulid on nagu sein rivis ja peavad ilusti vastu

Ja kogu Venemaa on meiega.

Ja tema, sina ja mina oleme sõjaväe perekond,

Ja see on põhjus, miks me oleme tugevad, mu sõber.

Tootmine:

Sina ja mina oleme määratud teenima Venemaad,

Et teenida Venemaad, hämmastavat riiki,

Sinna, kus sinises taevas tõuseb uus päike.

Vene väed marsivad õlg õla kõrval

Ja isegi kui sõjatee pole kerge,

Me teenime Venemaad usu ja tõega.

Koolitaja: Suurepärane esitus! Hästi tehtud! Ja nüüd kutsun teid lennukiga lendama.

Kehalise kasvatuse tund "Lennukid"

Lennukid sumisesid

(pöörlemine rinna ees küünarnukist kõverdatud kätega)

Lennukid tõusid õhku.

(käed küljele)

Nad istusid vaikselt lagendikul,

(istu maha, käed põlvedeni)

Ja nad lendasid jälle.

(käed külgedele rütmiliste painutustega külgedele).

Lapsed võtavad istet.

Koolitaja: Poisid ja teie isad teenisid sõjaväes, võite neilt küsida, millistes vägedes nad teenisid. Ja meie poisid kasvavad peagi suureks ja lähevad teenima. Neist saavad Vene armee sõdurid ja nad kaitsevad meie rahu.

Milliseid omadusi peab teil olema, et saada sõduriks?

Lapsed: Jõudu, julgust, osavust, vaprust ja armasta oma kodumaad väga.

Õpetaja kutsub lapsi üles tegema oma kaitsjatele kingituse - origami “Laev” ja “Lennuk” ning värvima need vastavalt piltidel soovitatud mustrile.

Koolitaja: Lapsed, te tulite ülesannetega märkimisväärselt hästi toime, õppisite enda jaoks palju uut ning loodan, et austate ja austate neid, kellele võlgneme rahuliku taeva pea kohal!

Tund lõpeb muusikaga “Olgu alati päikest”


Seotud väljaanded