Teema: Rõhuasetus. Rõhutatud ja rõhuta täishäälikud

Logopeedilise tunni kokkuvõte FFNR-iga laste rühmale. 2. klass

Logopeed VKK

Burkova Galina Salimgareevna,

Gümnaasium nr 212 "Jekaterinburg - Pariis",

Jekaterinburg, 2014

Teema : Rõhutatud ja rõhutu vokaalid tüves.

Eesmärgid :

1. Parandus- ja kasvatuslik :

Näidake sama vokaali kõla erinevust rõhulises ja rõhuta asendis;

Treeni testisõnade valimisel;

Kinnitada oskust koostada fraase, lauseid, kirjutada tekste rõhutamata vokaalidega sõnadega.

2. Korrektsioon-arendav :

Arendada üldmotoorikat ja ruumilist koordinatsiooni;

Arendada sõrmede motoorseid oskusi (koordinatsioon, lülitumine);

Arendada kinesteetilisi aistinguid liigendusorganite asendist;

Arendada visuaalset ja kuulmismälu;

Arendage abstraktset mõtlemist.

3. Parandus- ja kasvatuslik :

Enesekontrollioskuste arendamine;

Täpse kirjutamisoskuse arendamine;

Kujundada teadlikku suhtumist õppetegevusse.

Varustus: papist välja lõigatud vokaalid, erinevad suurused, ülesannete kaardid, materjal üldmotoorika ja ruumilise orientatsiooni arendamiseks, pall.

Tundide ajal

Etapid

õppetunnid

-Pidage meeles sõnades rõhutamata vokaalide kontrollimise reeglit:

Rõhuta vaikne täishäälik:

Me kuuleme teda väga hästi.

Mis on kirjas olev täht?

Teadus aitab meid siin.

Pange täishäälik rõhu alla

Et hajutada kõik kahtlused.

Ära usalda kuulujutte!

Vaata järgi!

- Lugege sõnu. Muutke rõhk rõhutamata vokaali vastu. Kirjutage üles rõhutatud silp. Kirjutage sõnad üles.Vesi, sisse .., sisse... Talv, zi.., zi.. . Jõgi, re.., uuesti... - Kirjutage üles sõnad:rohi - muru tera, muru, ürdid, rohune. Miks kõik need sõnad ei kehti?- Testsõnade valimise koolitus koos palliviskega.Üks - palju: sein - seinad, mänd - männid, äike, riik, õlg, südamik, kits, vesi;Eile Täna: maksis - maksab, küsis - küsib, tantsis, kandis, kudus, joonistas, tiris;Palju - üks: äri - äri, read - rida, seened, põllud, lumi, ....Täna eile : õnnelik - kandmine, õitsemine - õitsemine, karjatamine, pühkimine, kudumine, ...- Kirjutage sõnad, sisestades puuduva tähe. Pane rõhku.

Emamaa - rajoon, riigid - riik, vesi - jah, jõed - jõgi, kaste - jõgi, valge - b-vala.

Täiendavad koolitusharjutused sellel teemal:

    Valige ainult need sõnad, mis on esiletõstetud sõnade testsõnad:
- aed - istutadamaandumine , aiad,lasteaed , aednik;- metsane - metsameesmets, metsamaa, metsatukk , metsaraie;- Rebane - rebane, rebased,rebane , rebane,rebane ; - lumepall - pullvint,lumi , lumememm,lumi, lumikelluke ; - Miks mitte kõik seotud sõnad on testid?2 . Sisestage rõhuta täishäälik juure. Tõesta, et see on soovitud täht, valides testsõna. Kõigepealt korrake reeglit rõhutamata vokaalide kontrollimiseks sõna juurtes. M.ryak- (meri), tr.pyo - (kalts),S. lach- (tugevus), v. renier - (kokkab),N. liige- (öö), d. brota - (lahke),Püha Rick – (vana), m. Rštšinka – (korts),H. tretz - (kaval), s. lonka- (sool).

3. Kirjuta lausetest välja ühetüvelised sõnad paarikaupa, rõhuta, tõmba rõhuta täishäälikuid alla. Kirjutage laused maha, lisades rõhutamata täishäälikuid.Näidis: ha s-ha sy Selgitage, miks üks sõna on teise jaoks proovikivi. Tervetund Ma lahendasin probleemi. Meieh.sy lähevad õigesti. Tuul puhuspurjetada . Laevtõstis l n.rus . Patsientroos soojust. Vanaisa tänaon haige . S.dovnik uuritudmaandumised . V. vihmasem pruulima sisset.zah . Valage vesi sissevaagnaluu .

4. Mööda ketti laua juures. Leidke sõnast rõhutu täishäälik, kontrollige seda, valides paar testsõna. Pane rõhk testsõnadele.Näiteks , feeder-feed, toidab, pealtväetamine.Võitleja, lumememm, vahimees, viiuldaja, uppuma, neelata, kõndima, särama, kahjustama, nokitsema, vile, silm, liha, öö, seen jne.

5. Valige nende sõnade juurde seotud sõnad, mis vastavad küsimusele - Millega sa tegelenud oled? Kirjutage sõnad paarikaupa. Rõhuta täishäälikud sõnades joon alla. Näidis : kuniO istuma - juurdeumbes Koosja lKõnnib, tirib, teritab, kiidab, kannab, veereb, söödab, püüab, küpsetab, viskab.

Logopeedilise tunni konspekt 3. klassi õpilastega

Teema: Rõhuta täishäälikud

    kõneteraapia: vokaalide eraldamine sõnadest;

    leksikaalne: lilled;

    grammatika: rõhutute vokaalide leidmine ja kontrollimine tüvest, kontrollitud rõhuga.

Eesmärgid:

    hariv:

    • harjutada sõnade kirjutamist, mille tüves on rõhutu täishäälik, mida kontrollib rõhuga;

    korrigeeriv:

    • täiendada hääliku- ja silbianalüüsi ning sünteesi oskusi skeemipõhiselt ja vaimselt;

      täpsustada ja rikastada sõnaraamatut sõna “lilled” semantilise välja moodustamise protsessis, sõnavalentside arendamine, sünonüümide ja antonüümide kõnesse toomine;

      arendada käändefunktsioone;

    hariv:

    • kasvatada austust looduse vastu;

Varustus: üksikud peeglid, ABC-mosaiiklauamäng, teemapildid, visualiseerimine “eemaldatavate kroonlehtedega lill”, kaardid tugisõnadega.

ÕPPEPROTSESS

I. Organisatsioonimoment

1. Täishäälikute hääldus üksikute peeglite abil (häälikute artikulatsiooni üksikasjalik läbimõtlemine).

2. Jäta mitmest tähest meelde täishäälikud ja leia mosaiiktähestikust vastav täht

P, A, B, I, K;
O, Z, X, W, Y;
L, X, Y, E, T, F, M;

Kõneterapeut:

Milliseid täishäälikuid sa veel tead?
Nimetage kõik 10 vokaali.

3. Seansi teema kajastamine

Kõneterapeut: Palju vaeva annab meile kirjalikult täishäälikud. Lõppude lõpuks kuuleme sageli ühte heli, kuid tähistame seda kirjalikult täiesti erineva tähega. Peaksite teadma, et kui täishäälik on rõhutatud, siis seda nii kuuldakse kui ka kirjutatakse. Mis siis, kui täishäälik on rõhumata?

Lapsed: Seega on vaja valida seotud sõna, milles kahtlane täishäälik on rõhutatud.

Kõneterapeut: Täna leiame sõna tüvest täishäälikud, teeme kindlaks, millises asendis need on, ja õpime kontrollima rõhuta täishäälikuid sõna tüvest.

(Lapsed kirjutavad tunni teema vihikusse)

II. Põhiosa

1. Foneemilise analüüsi ja sünteesi arendamine.

Kõneterapeut: Ja meie assistentide nimed saate määrata, kui valite skeemi jaoks õige sõna.

(Magnetahvlil pildid: lille-, puu-, õuna- ja helimustrid)

2. Sõnastiku laiendamine ja täiustamine sõna "lilled" semantilise välja kujundamise, sõnavalentside arendamise kaudu.

Kõneterapeut: Lilled on meie abilised, nimelt see lill. Aga vaata, kui kole ta on. Sellel pole kroonlehti. Me kaunistame selle, kinnitame kroonlehed. Kuid samal ajal peate täitma ühe tingimuse: igale kroonlehele peate kirjutama lillega seotud sõna.

Tüvisõnad

Kõneterapeut: Kirjutage üles sõna "lill" tüvisõnad.

(Lapsed kirjutavad lille kroonlehtedele sõnu. Sõnad: lilled, lill, värv, lillepood, lilletüdruk, õitseb, värv, lilleline, õitsemine)

Logopeed küsib abiks küsimusi:

a) ruum, kus kasvavad lilled;
b) isik, kes kasvatab lilli;
c) naine, kes müüb lilli;
d) lilli müüv kiosk.

Kõneterapeut:

Tõstke esile seotud sõnade ühine osa.
Mis täishäälik tuleb pärast v-tähte?
Mis on seotud sõnade ühisosa nimi?
- Rõhutage.
Milline on vokaali asukoht juurtes?
Kuidas kontrollida, kas see on õigesti kirjutatud?

(Lillele on kinnitatud kirjasõnaga kroonlehed).

Sõnad, mis tähistavad objekti omadusi

Kõneterapeut: Poisid, mis on lilled?

(Igale kroonlehele on kirjutatud küsimus. Küsimused: Mis nimed on põllul, metsas, toas kasvavatel lilledel? Kevadel kasvavad lilled? Lilled, mis lõhnavad?

Kõneterapeut: Vasta küsimusele ja kirjuta vastusesõna kroonlehe tagaküljele.

(Vastused: põld, heinamaa, mets, siseruumides, allikas, lõhnav).

Kõneterapeut:

Pane rõhku.
Millistel sõnadel on rõhk juurvokaalil?
- Millistel sõnadel on rõhutu juur?
- Valige oma testsõnad.

(Katsesõnad: põld, mets, kevad, lõhnad. Lapsed kirjutavad sõnad kroonlehtedele ja kinnitavad need lille külge).

Kõneterapeut: Ja mis värvi lilled on?

(Lapsed kirjutavad sõnad kroonlehtedele ja kinnitavad need lille külge).

Kehalise kasvatuse minut

Lillede korjamine on lihtne ja lihtne
Väikest kasvu lapsed.
Aga sellele, kes on nii kõrgel
Lille korjamine pole lihtne.

(Lapsed teevad vastavaid liigutusi konto all).

Sõnad, mis tähistavad objektide tegevust

Kõneterapeut: Nüüd kaunistame oma lille sõnade-kroonlehtedega, mis tähistavad subjekti tegevusi. Milliseid toiminguid saab lill teha?

õitseb
õitseb
tuhmub
tuhmub

lahustub
meeldib
helisemine
kasvav

Kõneterapeut: Ühendage sõnad punaste nooltega - sünonüümid ja siniste nooltega - sõnad - antonüümid.

(Ülesanded täidetakse kroonlehtedel ja kinnitatakse lille külge).

Käändefunktsiooni arendamine

Didaktiline mäng "Ütle mulle sõna". Muutke sõna "lill" tähenduse järgi.

Õitses lilleaias ... (lill).
Maailmas pole paremat kohta ... (lill).
Oleme väga õnnelikud ... (lill).
Toome koju ... (lill).
Me imetleme ... (lill).
Ja me laulame ... (lillest).

Sõna "värv" valentside areng

Kõneterapeut: Koostage etteantud piltide abil fraasid sõnaga "värv".

(Pildid: pallid, televiisor, kapsas, pliiatsid, taskurätik, taskulambid)

Millistes fraasides saab sõna "värviline" asendada sõnaga "mitmevärviline"?

Sidusa kõne arendamine

Töö deformeerunud lause ja tekstiga.

(Sõnad - toetab: Kevadel õitsema, lumikellukesed. Lapsed õnnelikud, esiteks, lilled. Imetlevad nende ilu).

Kõneterapeut:

Milliseid lilli sa tead?
- Koostage lauseid võtmesõnade abil.
Järjesta laused ühtseks jutuks.
- Lugege saadud lugu. Kirjutage see oma märkmikusse.
- Märkige rõhutu täishäälik ja asetage rõhk.
- Milliste seotud sõnade puhul kontrollime kahtlaseid täishäälikuid?

(Lapsed teevad ülesandeid vihikutes)

Sõnalis-loogilised ülesanded

Kõneterapeut: Loe laused. Otsige sõnu, millel on otsene ja kujundlik tähendus.

    Aias õitsesid valged roosid.

    Seinal ripub värviline vaip.

    Lillepoodniku nägu õitseb rõõmust.

III. Õppetunni kokkuvõte

Kõneterapeut:

Millest me täna rääkisime?
- Kuulake luuletust:

Kui ma korjan lille
Kui korjad lille
Kui kõik: mina ja sina -
Kui korjame lilli
Need jäävad tühjaks
Puud ja põõsad...
Ja ilu ei tule
Ja lahkust ei tule
Kui see on ainult mina ja sina
Kui korjame lilli.

Millest see luuletus räägib? Kuidas tuleks loodusse suhtuda?
Vaata meie lille. Kui ilusaks ta on muutunud. Viimasele kroonlehele kirjutage oma hellitatud soov. Meie lill on maagiline ja ma loodan, et teie soovid täituvad.

Teema: Rõhuta täishäälikud. (3. klass)

Tunni eesmärgid: teadmiste kinnistamine teemal "Rõhuta vokaalid" testülesannete täitmisega;

Testsõnade valiku koolitus;

sõnavara rikastamine;

kõne grammatilise kujunduse selgitamine, arendamine ja täiustamine;

tähelepanu, mõtlemise arendamine.

Varustus: vihikud, värvilised pastakad, kaardid üksikute ülesannetega, ristsõna, pall.

Kursuse edenemine.

  1. Organisatsiooniline moment.
  2. Treenige lapsi proovisõnade valimisel: (palliviskamine)
  1. Sisestage rõhutu täishäälik sõna juure, valides testsõna. (Töö tahvli juures)
  1. Märkige sõnades rõhutatud täishäälik, märkige mõlemad rõhutud:

Triip – (triibud – triip)

Nad ütlevad - (räägi - räägi)

Spikelets – (kõrv – maisikõrvad)

Noor – (hästi tehtud – noor)

Nälginud – (nälg – näljane)

Patsient – ​​(kannatab – kannatust)

Haamer – (haamer – rehepeks)

5. Peenmotoorika arendamine. Harjutus "Kass teritab küüniseid", "Klaver".

  1. Lahenda mõistatusi. Sõnad – kirjutage tahvlile mõistatusi. Õpilased kirjutavad üles.
  • Pulk põleb

Ja suitsu pole. (küünal)

  • Nad peksid mind, nad peksid mind,

Treimine, lõikamine -

Ma talun kõike ja kõiki

nutan hästi. (Maa)

  • koduperenaine

Lendamine üle muru

Patsuta lillele -

Ta jagab mett. (Mesilane)

  • Merel jalutamine, jalutamine

Ja see jõuab kaldale -

Siit see kaob. (Laine)

7. Jäta sõnade õigekiri meelde. Logopeed kirjutab tahvlile ja lapsed vihikutesse.

  • Jookseb, sumiseb kahes silmas,

Ja lähebki, paistab helepunane silm (Auto)

  • Linna servast teise

Maja kõnnib kaare all. (tramm)

  • Küpsetamisel kändude juures

Palju peenikesi varsi

Iga peenike vars

Hoiab helepunast valgust

Me painutame varred

Tulede kogumine. (Marjad)

  • Põllul sündinud, tehases pruulitud,

Lahustatud klaasis (suhkur)

8. Füüsiline minut

Näidis: urg - urud; elevandid - elevant.

Nägime põllul urgusid. N_ra rebased rohkem. Elevant on väga tugev. Sl_ny elavad st_damis. Karjane ajab karja külla. Külarahvas ärkab vara. Ma tõusen koidikul. Öökull on öölind. Terve öö sadas vihma. Teenindajad kastavad lilli.

10. Didaktiline mäng "Neljas lisa". Tõmmake igas veerus alla neljas lisasõna, mille sõna tüves on rõhutamata täishäälik, mis erineb ülejäänud sõnadest. Lapsed töötavad rühmades.

11. Ristsõna. Mõtlemise, tähelepanu arendamine. Sisestage ristsõna lahtritesse kõigi objektide nimed, valides testsõnad.

üks). Lumehelves, 2). Küünal, 3) Mesilane, 4) Muru, 5) Koo.

Seisime täpselt laudade taga,

Kõik on hästi? Kas kõik on terved? (laste vastused).

Istu vaikselt, selg sirge.

Silmad vaatavad mulle otsa.

Alustame õppetundi, sõbrad!

Poisid, mis on meie õppetund? (laste vastused).

Kirjutamise ja kõne arendamise tund on õige ja kuna selles tunnis on vaja palju kirjutada, siis alustuseks sirutame näppe.

  1. SOOJENDUS ENNE KIRJA

Enne kirjutama asumist teeme soojenduse.

  • Nad käivitasid auto mootori (rusikate pöörlemine).
  • Näidake, kuidas meie süda töötab

(rusikas kokku surumine).

  • 1,2,3,4,5 (sõrmede pigistamine).
  • Sõrmed läksid magama (nukkide kallutused).
  • Sõrmed ärkasid üles (sõrmede väljutamine

rusikatest).

Trenn sai tehtud. Nüüd on meie sõrmed meile suurepärased abilised.

III. Puhastuse hetk.

Parandusharjutus "Üleliigse välistamine".

Lugege kirju.

Kumb on "ekstra"?

A, u, o, k, i, e

("lisa" täht k, kuna tegemist on kaashäälikuga, on ülejäänud vokaalid).

Kirjutame tähe k. Tähelepanu tahvlile. Kõigepealt jälgime K-tähe õiget kirjutamist,

seejärel väiketähtedega.

IV. Sissejuhatus teemasse.

Poisid, proovige tunni teema ise kindlaks määrata. Selleks pane piltidel kujutatud objektidele nimed.

Kuidas ühe sõnaga helistada. Kes see on?

(Loomad).

Õpetaja pöörab pilte ümber. Teema on kirjutatud piltide tagaküljele:

Mis on rõhutatud vokaalide nimed? (Rõhutud vokaalid).

Kuidas nimetatakse teisi täishäälikuid?

(Rõhuta).

V. Sõnavaratöö.

Selleks, et saaksime rännakule minna, peame käima sõnavarasõnade rada ja vastama küsimustele. Pöörake tähelepanu tahvlile. Nüüd ilmuvad joonised ja kirjutate nende nimed vihikusse.Kirjutage sõnad komadega eraldatuna.

Asetage rõhk, rõhutage rõhutamata täishäälikuid.

Milliseid sõnu kirjutatakse suurtähtedega?

Miks?

Kas teile meeldib reisida?

Oma teekonnal tutvume vene keele reeglitega ja tõestame, et tunneme neid reegleid ja oskame neid kasutada. Jätkame rõhuliste ja rõhutute täishäälikutega sõnade kirjutamise õppimist. Andke üksteisele

lahke naeratus, sest head teod peaksid algama heast tujust.

Ava vihikud, kirjuta number üles, tunnitöö.

Milline muinasjutt ootab meid külla? Arva ära!

VI. Fizminutka.

Silmadele - esitlus

VII. Teadmiste kinnistamine

1. Mõistatuste äraarvamine. Vihjete salvestamine.

Keset tihedat metsa

Pole maja ega kuuri,

Ja pesas on rahvast täis,

Nii et ta magab talvel ... (Karu)

punane pettus,

Kaval ja osav

Sai kuuri sisse

Kurt luges. (Rebane)

Kes kõrgetest tumedatest männidest

Kas sa viskasid laste pihta?

Ja läbi kännu põõsastesse

Sähvatas nagu leek? (Orav)

Pane sõnadesse rõhumärk, tõmba rõhuta täishäälikud alla.

2. Salvestus diktaadist.

Kõrva keedetakse tulel. Jänesel on kaks pikka kõrva.

Leidke sõnu, mis erinevad rõhu poolest. Nimetage nende rõhutamata vokaalid.

3. Harjutus 12 lk 80.

Kirjutage sõnad maha, pange aktsentmärk, rõhutage rõhutamata täishäälikuid.

I tase II tase

3 rida 2 rida

4. Mäng "Sisesta puuduv täht."

Esitlus

(Ekraanil sõna, millel puudub täht)

Sisestage puuduv täht. Defineerige šokk või stressivaba?

V. Kodutöö.

Korda reeglit lk 80,

Nt. 16 lk 81.

I tase II tase 5 pakub 3 pakkumist

Sektsioonid: Põhikool

Klass: 2

Eesmärgid:

Hariduslik

  • Õpilaste teadmiste kinnistamine rõhutute vokaalide kohta ja sõnades rõhutute vokaalide kontrollimise viisidest.

Parandus-arendav

  • Foneemilise taju arendamine; keele analüüsi ja sünteesi arendamine.
  • Sõnastiku täpsustamine, aktiveerimine ja kogumine leksikaalsel teemal “Seened”.
  • Sidusa kõne arendamine sõnadest lausete koostamise kaudu; järjestikuse organisatsiooni loo kirjutamine.
  • Silbilise lugemise oskuse arendamine.
  • Visuaalse taju arendamine.
  • Kognitiivse huvi arendamine.

Hariduslik

  • Iseseisvuse kasvatamine töös.

Varustus: maastik "Puud", kaardid seente nimedega; kaardid sõnadega rõhutu vokaali õigekirjaks, korv, teemapildid, memod rõhutu vokaali kontrollimiseks, signaalkaardid vokaalidega a, o, e ja, trükilõuend järjestikuse korralduse lugude koostamiseks, võtmesõnad tekstist, tekst.

Tehniline abi: Helisalvestis “Metsahääled”, ristsõna esitlus “Korjame seeni”.

Tunni edenemine

I. Rollimängu korraldamine.

Helisalvestis "Metsa helid". Lavastused "Puud". Seeni kujutavad pildid.

Tere kutid. Täna läheme metsa. Mida seal pole! Kogume seeni! Kes tahab korvitäit koguda? .. (Õpetaja võtab korvi välja.) Asume siis tööle!

Kui palju ülesandeid täidame, kogume nii palju seeni.

II. Tunni teema väljakuulutamine.

(Teema on kirjutatud tahvlile tähtede ülemisse poolde.)

Poisid, mis teemal me ülesandeid teeme? Proovige lugeda.

Vastus: Rõhuta täishäälikud. Rõhuta täishäälikutega sõnade õigekiri.

Täna jätkame rõhutamata vokaalide tuvastamist sõnades ja harjutame nende kontrollimist.

III. Teadmiste värskendus.

Õpilastele antakse kaardid.

1. harjutus: ette valmistada sõnad lugemiseks.

Plaan:

  1. Valige täishäälikud.
  2. Valige liitmised.
  3. Jaga silpideks.
  4. Pane aktsent.

Ülesanne2. Lugege sõnu, tõstes esile rõhutatud vokaali oma hääles:

  1. rõhulise esimese silbiga;
  2. rõhulise 2. silbiga;
  3. rõhulise 3. silbiga.

Kuidas kõlab rõhuline täishäälik?

Vastus: valjem ja pikem kui muud helid.

Millist vokaali sõnas tuleb kontrollida?

Vastus: rõhutamata vokaali tuleb kontrollida.

Pidagem meeles poisid, kuidas mitte teha viga, kui kirjutate sõnu rõhutamata vokaaliga.

Lapsed loevad tahvlil kooris tabelit:

"Kui stressita inimene on tekitanud kahtlusi, asetate selle kohe stressi alla."

Millised rõhuta vokaalid tavaliselt vaidlevad?

Vastus: e-i, o-a, i-e-i.

Ühte õpilast kutsutakse üles otsima seeni, panema see korvi.

Õpetaja küsib lastelt:

Millise seene Miša leidis?

Õpilased nimetavad.

IV. Töötage dünaamilistes paarides.

Igale õpilasele antakse sõnakaart (kaartide arv vastab laste arvule tunnis):

  • tr-pa
  • s-blaa
  • gr-oleks
  • w-oot
  • tr-va

Ülesanded:

  1. Lugege sõna.
  2. Kirjutage testsõna vihikusse.
  3. Kirjutage kaardi sõna, sisestades rõhutamata vokaali.

Õpetaja märguandel vahetavad lapsed ringis kaarte.

Eksam:

Õpilased “ketis” nimetavad sõna, testsõna ja puuduva rõhutu vokaali.

Õpetaja pakub ühel õpilasel seene üles otsida ja korvi panna. Lapsed panid seenele nime.

V. Töötamine deformeerunud tekstiga.

Koos, br-tishka, in, l-su, jalutasime.

Palju, seal, gr-bov.

Ise leidsin, tr-py, ingveri, Miša.

Ülesanded:

1. Tuvastage puuduvad rõhuta täishäälikud. (signaalkaartidega)

2. Moodusta iga rea ​​sõnadest laused. (Õpilased teevad sõnadest lauseid, märgivad sõnade järjekorra lauses numbritega sõnade kohal.)

3. Kirjutage laused üles. Õpetaja dikteerib:

Jalutasime vennaga metsas. Seal on palju seeni. Raja lähedalt leidis Miša kaameina.

4. Rõhutage, rõhutage rõhutuid täishäälikuid.

VI. Esitlus-ristsõna "Korjame seeni."

Vaadake, poisid, kui palju seeni oleme kogunud. Kui hästi mäletate söögiseente nimesid? Kui lahendate ristsõna, võite julgelt minna metsa täis korve koguma. Lisa 1 .

VII. Sidusa suulise kõne arendamine.

1. Märksõnade ettepanekute koostamine.

Lapsed, kus te täna olite? (metsas)

  • lapsed - mets

Mida sa metsast kogusid? (seened)

Õpetaja paneb ladumislõuendile sõnad:

  • mets - seened

Kuidas sa seeni korjasid? (korvides)

Õpetaja paneb ladumislõuendile sõnad:

  • seened - korvid

Kuhu inimesed korvidega metsast tagasi tulevad? (Kodu)

Õpetaja paneb ladumislõuendile sõnad:

  • korvid - koju

Mida saab kodus seentest valmistada? (seenesupp)

Õpetaja paneb ladumislõuendile sõnad:

  • maja - supp

Kui palju pakkumisi tegime? (5)

Moodustati omavahel seotud laused ... (tekst)

2. Järjepideva organisatsiooni loo koostamine.

Sõna "korvid" võib asendada sõnaga "korvid".

3. Teksti lugemine silpide kaupa.

Kaardid.

De-ti ho-di-li metsa. Metsas on palju seeni. Gri- oleks re-bya-ta keeles lo-zhi-li keeles cor-zin-ki. E-ti-miga lu-kosh-ka-mi o-no tule minu juurde tagasi. Do-ma ma-ma seentest sva-ri-la suurepärane-rass-ny seenesupp.

VIII. Üldistus. Kokkuvõtteid tehes.

Poisid, kas teile meeldis metsas olla?

Mida me seeni korjates õppisime?

Mida tuleb teha, et vigu vältida?

Tule järgmisse klassi. Uued avastused ootavad teid!

Sarnased postitused